OCEAN SOLARYUM

SOLARYUM İLE
GÜNEŞ HEP YANINDA

YENİ NESİL BAKIM SALONU

SOLARYUMUN FAYDALARI NELERDİR ?

Solaryum vücut için hayati öneme sahip olan D Vitamini sentezini yapar. Solaryum UV ışınları sayesinde vücut yağı D vitamini üretmeye başlar. Vücuda alınan D vitamini;


• Kas zayıflığı güçlendirir,
• Kalp atışının düzenlenmesine yardımcı olur,
• Bağışıklık sistemini güçlendirir,
• Kalsiyum emilimini arttırır,
• Vücudun direnç mekanizmasını güçlendirir,
• Osteoporoz riskini azaltır.

Solaryum ile bronzlaşma, tıpkı güneş gibidir. Tek farkı güneşin zararlı ışınlarını filtreleyerek sunmasıdır. Solaryum, makine üzerinden yayılan ışık %97 UVA ve %3 UVB’dir. Yüz için UVA lambalar ve reflektörler kullanılır. Her şey, çok daha güvenli bir bronzluk için hazırlanır.

SOLARYUM FAYDALI MI ZARARLI MI ?

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar solaryumun cilt kanserine neden olduğunu belirlemiştir. Ayrıca ciltte yanıklara ve deri yaşlanmasına neden olmaktadır. Solaryum esnasında gözleri kapalı tutmak ve gözlük kullanmak gereklidir. Solaryumda kullanılan UV-A ışınları göze temas ettiğinde katarak oluşumuna neden olmaktadır.

SOLARYUM KİMLERE YAPILMAZ ?

Solaryum kimlere uygulanmamalıdır; Tip1, yani hassas cildi olanlar, 18 yaşından küçükler, çok sayıda beni bulunanlar, çocukluk çağında sık güneş yanığı öyküsü olanların, premalign veya malign cilt lezyonları bulunanların, güneşe bağlı ciltlerinde leke ve iz oluşmuş kişiler, kozmetik ürün kullananlar, ilaç kullananlar.

BRONZLOŞMAK İÇİN KAÇ DAKİKA SOLARYUM ?

Doğal bir bronzluğa ulaşmak için ortalama 7-8 seans yeterli olmaktadır. Ancak bazı ciltler çok hassastır. Seans süresi 5-8 dakikadır. Dolayısıyla renk almak daha uzun sürebilir.

Solaryuma ne zaman girilmez?

Solaryum Kullanacakların Dikkat Etmesi Gerekenler
1.Hamilelik süresince solaryuma girilmemelidir. 2.Seans esnasında UV gözlüğü kullanınız ya da gözlerinizi kapalı tutunuz. 3.2 seans arasında renk hücrelerinin yenilenmesi için 2 gün ara veriniz. 4.Eğer 16 yaşından küçükseniz solaryuma girmeyiniz.

Solaryumdan sonra ne yapılmaz?

· Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir. Cildiniz hassaslaştığı için bir süre ara vermeniz teninize iyi gelecektir. · Kontakt lensler ve takılar çıkartılıp solaryuma girilmelidir. Aksi takdirde lensleriniz kurur.

Solaryum ne aralıkla yapılır?

D vitamini alımını destekler. Solaryum ilk seansa 5 ile 10 dakika olmalıdır. 48 saat aralıklarla kullanımı yapılabilir. Kademeli olarak 20 dakikaya seanslar arttırılabilir. 20 dakikadan fazla seans önerilmez.